Menu

potrzebuję wydruk na folii lub papierze

1 czerwca 2018 - drukowanie

Wydruk

realizujemy z dostarczonych projektów lub na podstawie wzoru przygotowanego w naszym studio. Wybór pomiędzy folią, a papierem zależy od przeznaczenia wydruku.

Papier

zapewnia bardzo precyzyjny, matowy wydruk i elegancki wygląd lecz jest pozbawiony warstwy kleju. Zalecany jest do umieszczania w ramach, antyramach.

Folia

pokryta jest od spodu warstwą kleju, która umożliwia aplikację wydruku na płaskiej, niepylącej odtłuszczonej powierzchni. Nie jest polecana do umieszczania razem z warstwą papieru podkładowego w ramach i antyramach.

Stosujemy folie z różnymi rodzajami kleju:

permanentnym – do zastosowań długookresowych, duża siła klejenia, możliwe pozostawienie śladów kleju przy usuwaniu folii

usuwalnym – do zastosowań krótkookresowych – nieco mniejsza siła klejenia ale duże prawdopodobieństwo usunięcia folii bez żadnych śladów i pozostałości kleju (do 3 lat od aplikacji)

szarym permanentnym – do naklejania na istniejące wydruki, kolorowe powierzchnie. Klej w kolorze szarym skutecznie maskuje napisy, wzory tła, na które naklejany jest nowy wydruk.

szarym usuwalnym ze strukturą kanalikową – szczególnie polecana do estetycznych aplikacji okolicznościowych n.p. na pokrywę laptopa. Folia o wysokim prawdopodobieństwie późniejszego usunięcia bez śladu, z klejem maskującym wzory podłoża (n.p. logo) o strukturze zapewniającej estetyczną aplikację bez bąbli powietrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *